اختراع اسلحه آب پاشی که بتن را سوراخ می کند/ فیلم

اختراع اسلحه آب پاشی که بتن را سوراخ می کند/ فیلم    عکسی که زنده یادعکسی که زنده یاد حسین پرتوی در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ گرفت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ معاصر ایران شد؛ این عکس سهم مهمی در پیروزی انقلاب مردم ایران داشت/صداوسیما

[photo]/home/sadra/.telegram-cli/downloads/download_445516672_121023.jpg[/photo]انتقادکیهان از یک مستند پخش شده در تلویزیون: اشرف را از اتهام قاچاق مواد مخدر تبرئه می کنید؟

کیهان:
در مستند «اشرف، همزاد شاه»، دست داشتن ‌اشرف پهلوی در قاچاق مواد مخدر، شایعه اعلام شد و از قول خواهر دوقلوی شاه گفته شد که چگونه ممکن است فردی که موسسات و سازمان‌های متعددی برای ترک دادن معتادان و بازپروری آنها اختصاص داده، به قاچاق تریاک و هروئین روی آورد؟

این درحالی است که براساس اسناد متعدد خارجی و داخلی، اخبار روزنامه‌های معتبر اروپایی، اسناد ساواک و خاطرات وابستگان رژیم گذشته، ‌اشرف پهلوی از سرکردگان باندهای مخوف مواد مخدر به شمار آمده که حتی یک‌بار در سال ۱۳۴۸ با یک چمدان هروئین در فرودگاه زوریخ دستگیر شد و خبرش در نشریه لوموند جنجال به پا کرد!

متاسفانه برخی از مجموعه‌های مستند که توسط دوستان جبهه انقلاب درباره رژیم گذشته و سران آن ساخته می‌شود بدون برخورداری از پژوهش و تحقیق مطلوب و استفاده از کارشناسان خبره مباحث تاریخی، در کمال بی‌تجربگی به سراغ بعضی منابع نامعتبر و تحریف شده تاریخی رفته و بدون دقت لازم، آنها را به عنوان منابع خود برمی‌گزینند.

سؤال اینجاست آیا برای شکستن کلیشه باید تاریخ را تحریف کرد؟ضمن اینکه متاسفانه در این مجموعه از دو روانشناس و یک طراح لباس و دو نفر به اصطلاح کارشناس تاریخی هم استفاده شده که یکی از آنها بیش از تاریخ به یکی از گروه‌های اصلاح‌طلب وابستگی دارد و دیگری یکی از کارکنان دفتر ثابت پاسال بوده که درباره تاریخ پهلوی توهمات خاصی دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار